O akupunkturze ucha

Akupunktura ucha inaczej również zwana aurikuloterapią wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i jest elementem dobrze nam znanej akupunktury. Nasze ucho, a właściwie małżowina uszna to najbardziej unerwiona cześć ciała ponieważ jest zakończeniem wszystkich nerwów znajdujących się w naszym organizmie. Wszystko zaczęło się od wyprodukowania igieł krótszych niż te stosowane w zwykłej akupunkturze. Dzięki temu osoba która się odchudza może je nosić w uchu przez cały czas. Zakłada się je szybciej i łatwiej, co jest o wiele wygodniejsze dla pacjentów. Do tych zabiegów używane są specjalne atestowane igły jednorazowe wiec nie ma ryzyka zakażenia żadnymi chorobami. Igły zrobione są ze stali nierdzewnej, są niewiele grubsze od włosa i niesamowicie giętkie wiec nie ma możliwości złamania jej podczas zabiegu. Akupunkturę ucha stosuje się powszechnie przy leczeniu z nałogów, bólów migrenowych, nerwic a także z otyłości. Ten sposób leczenia skupia się nie tylko na źródle choroby ale również na całym człowieku, tak jak w założeniach medycyny naturalnej. Stosuje się ja także przy leczeniu wielu innych chorób. Ostatnimi czasy aurikuloterapia może służyć jako stymulator przy wydzielaniu endorfin, czyli hormonu szczęścia, który odpowiada za nasz dobry nastroj i samopoczucie. Dlatego tez sposób ten jest bardzo skuteczny w leczeniu nerwic i depresji a nawet schizofrenii.

O odchudzaniu

Jest wiele bardziej, oraz mniej skutecznych sposobów odchudzania. Niektóre już wykorzystano wiele razy i są skuteczne, inne są dopiero na etapie prac. Czy jednak warto się odchudzać? Czy nadwaga jest taka zła? Na pewno tak. Nie chodzi tutaj o to jak wyglądamy, bo wygląd choć ważny gra tu rolę drugorzędną. Przede wszystkim chodzi o to, jak się czujemy. Zdrowie to podstawa, a nadwaga nie współgra zbyt dobrze ze zdrowiem. Głównym efektem nadwagi może być zawał, ale wiążą się także z tym inne objawy. Niestety nie ma tak dobrze i jedynym sposobem na zmniejszenie ryzyka zapchania się naczyń krwionośnych jest odchudzanie się. Zwłaszcza, że warto się motywować tym, że zawał lub wylew nie będą zbyt miłą perspektywą. Najważniejsza w całym procesie odchudzania jest motywacja człowieka. Człowiek silny i zmotywowany nie będzie mieć większych problemów z zrzuceniem zbędnych kilogramów. Gorzej jednak jest w przypadku gdy brak nam odpowiedniego zaangażowania w sprawę. Odchudzanie to nie jest sprawa łatwa. Trzeba wiele wysiłku i poświęcenia, aby efektownie schudnąć. Często spotykany jest problem, kiedy oszukujemy się sami przed sobą podjadająć w nocy z lodówki. Jest to problem znany nie tylko z amerykańskich filmów, ale i z realnego życia. Warto więc czasami się zabezpieczyć i naprawdę poświęcić się by mieć piękne ciało, oraz tryskać zdrowiem. Na koniec warto wspomnieć, że nie można liczyć na diety cud, czy cudowne maszyny, które sprawią, że możemy jeść to co zawsze i i tak schudniemy. To telewizyjne mity, których nie warto słuchać.

Trzy punkty dla pięknego ciała

Każda kobieta marzy na pewno o tym by wyglądać młodo i pięknie, a przy tym czuć się idealnie także od strony wewnętrznej organizmu. Dlatego są kuracje które od czasu do czasu powinna przechodzić. Ale trzeba pamiętać, że są punkty i długotrwałe, ale także krótkotrwałe, o których także trzeba pamiętać. Pierwszym elementem kuracji, która odświeżyłaby nasze ciało i zapewniła mu odpowiednią witalność jest aktywność. Wielu specjalistów dodaje ją na końcu jako uzupełnienie, a jest to przecież jedna z kluczowych ról. To dzięki wzmożonej aktywności możemy schudnąć i nie tylko. Podczas biegu nasz organizm oczyszcza się wydalając wszystkie niezdrowe substancje w pocie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wysiłek rano, co da nam możliwość lepszego zabezpieczenia się witalnie. Ostatnią modą są przechadzki z kijkami. Przyszło to do nas z innych krajów i stało się bardzo popularne wśród kobiet, które chcą schudnąć. Jest to dobry sposób i warto pomyśleć o zakupie takich kijków. Kolejnym aspektem jest odpowiednia dieta. Warto o tym pamiętać, gdyż dobrze dobrane jedzenie znacząco wpływa na nasze zdrowie, oraz samopoczucie. Warto jeść surowe owoce i warzywa czego uczy się naszych dzieci od najmłodszych lat. Ostatnim punktem jest pielęgnacja oczyszczająca ciała. Warto się wybrać w któryś wolny dzień do SPA, gdzie specjaliści zadbają o odpowiedni wygląd naszej skóry. Jacuzzi, masaże oraz inne zabiegi, którym zostaniemy poddani mogą znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie.

Wegetarianizm

Ludzie jedzący tylko warzywa są dla nas kojarzeni na różne sposoby. Dla niektórych są buntownikami, dla innych ludźmi silnymi, dla jeszcze innych po prostu nie lubiącymi mięsa. Jak jednak wpływa jedzenie samych ważyw i owoców na nasz organizm? Warto o tym podyskutować. Dieta wegetariańska polega na nie jedzeniu mięsa. Nie dotyczy to jednak ryb, oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Tak więc można jeść zarówno ryby, jak jaja. Zakaz takiego jedzenie dotyczy diety wegeńskiej, jednak nie o niej dzisiaj rozmawiamy. Wegetarianizm jest czymś na pewno dobrze wpływającym na nasze zdrowie, jeśli chodzi o naszą opinię. W końcu warzywa i owoce są zdrowe i dobrze wpływają na nasz wygląd. Jednak czy mięso nie jest nam aby niezbędne do prawidłowego funkcjonowania? Zdanie lekarzy są podzielone. Według niektórych jedzenie mięsa jest czymś dobrym, według innych jest nam zupełnie zbędne i nie musimy tego robić. Jeszcze inni uważają, że mięso nam wręcz szkodzi. To by zaprzeczało wielowiekowym przesądom, że człowiek urodził się jako mięsożerca. Jak dotąd nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych wegetarianizmu, co jest dobrą radą na przyszłość. Skoro niczego nie udowodniono, to znaczy, że taka dieta naprawdę może przynieść całe korzyści. Poza tym symbolizuje ona siłę. W końcu wielu z nas nie może się powstrzymać od jedzenia mięsa. Niestety dieta wegetariańska sprawia, że możemy żyć ale czujemy pewien niedosyt, z którym musimy nauczyć się obywać.

Medycyna Copyright © 2018. All Rights Reserved.